کاربرد کارتن پلاست در صنعت کشاورزی

کاربرد کارتن پلاست در صنعت کشاورزی بسار متعدد و مهم می باشد. ولی متاسفانه در کشور ما بعلت کشاورزی سنتی این کاربردها نسبت کشورهای توسعه یافته کمتر مورد توجه واقع شده است. در این بخش ما در تلاش هستیم تا تعدادی از این کاربردها را به شما معرفی کنیم.

بستر کشت

یکی از گام های مهم در احداث گلخانه ،انتخاب بهترین نوع بستر کشت و در عین حال کم هزینه با بازدهی بالا می باشد.محیط های کشت باید دارای خصوصیات ذیل باشند:
1-از لحاظ شیمیای خنثی و پایدار باشد.
2-باید بتوان آن را در صورت رشد باکتری ایزوله کرد.
3-قابل شست و شو و ضدآب باشد تا آب اضافی از آن خارج شود.
4-مقاوم در برابر تغییر ph باشد.
5-دارای هزینه ی کم و نصب آسان باشد.
6- امکان زهکشی با تسمه و… داشته باشد.
7-در طول دلخواه به صورت صاف بوده و حالت شمشیری نداشته باشد.
رول ها و ورق های ایران کارتن پلاست به صورت u شکل به علت دارا بودن ویژگی های ذکر شده بهترین و مطمئن ترین گزینه جهت بسترسازی کشت برای انواع صیفی جات و گل و گیاه چون گل رز ، فلفل دلمه ای ،خیار،گوجه و…به شمار می رود.

محافظ نهال

محافظ نگهدارنده مثلثی یا گرد کارتن پلاست نهال در اندازه های مختلف با یک سیستم قفل کامل و زبانه است. این قفل و زبانه به فرد اجازه می دهد تا محافظ براحتی باز شود و مجدداً استفاده شود. همچنین می توان این محافظ را با افزودن مواد آنتی یووی در برابر نور آفتاب مقاوم کرد. از این محصول به طور گسترده در مزارع، باغات کنار جاده، مناطق درختکاری یا باغبانی استفاده می شود. از بادزدگی بخصوص در مناطق بادخیز، علف کش ها و سایر سموم محافظت می کند. از دیگر فواید این محافظ نهال ها امکان دسترسی آسان به درختان در حال رشد برای هرس و نگهداری است.این محافظ ها می توانند خیلی سریع نصب و حذف گردند، قابل بازیافت بوده و برای محیط زیست ایجاد آلودگی نمی کنند.

جعبه میوه کارتن پلاست

امروزه برای بسته بندی تجاری میوه ها و سبزیجات از کارتن پلاست استفاده می شود. جعبه کارتن پلاست علاوه بر مزیت هایی که در رابطه با نگهداری محصولات کشاورزی دارد . بدلیل استفاده از ورق پلاستیکی در ساخت آن امکان چاپ تکرنگ و چهار رنگ روی سطح آن باعث شده تا نام و برند تجاری تولید کننده تبلیغ شود .

مزایای جعبه های پلی پروپیلن برای بسته بندی میوه و سبزیجات

در عین اینکه سبک میباشند، دوام بسیار بالایی نیز دارند. تطبیق با ابعاد پالت و قابلیت نگهداری محصولات کشاورزی به همان طراوت و رطوبت زمان چینش است. آنها مقاوم در برابر آب و رطوبت و 100٪ قابل بازیافت می باشند. مدت زمان ارائه محصولات کشاورزی تازه به بازار بسیار کوتاه است ، دقت در حمل و بسته بندی از عوامل اساسی میباشد. مواد PP برای تماس با مواد غذایی مناسب بوده بنابراین می توان از آن با اطمینان استفاده کرد. بازارپسندی کالا و هچنین نوع بسته بندی امنیت کالا را در حین حمل و نقل یا ذخیره طولانی مدت در محیط گرم و مرطوب تامین می نماید، لازم به ذکر است که این محصول تاییدیه وازرت درمان و علوم پزشکی کشور را داراست.

راکت گل

جعبه گل و نهال

تله دلتا

این محصول در باران و آفتاب مقاوم و موثر است و نیاز به نگهداری مداوم ندارد. مقاوم در برابر مواد شمیایی میباشد.
تله معمولا با رنگ روشن و دو طرفه میباشد که باعث به وجود آمدن یک طول موج منحصر به فرد بشود. که این نیز باعث میشود طیف گسترده ای از حشرات کوچک را به خود جلب نماید. این حشرات شامل مگسهای میوه،کرم خوشه خوار و دیگر موارد میباشد. تله دلتا بعنوان راه حلی مفید و کارآمد برای از بین بردن آفات بدون نیاز به سمپاشی مکرر است.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.